Poduszki z łuską gryki - Gospodarstwo Pasieczne Pszczeli Dar

Idź do spisu treści

Menu główne:

Poduszki z łuską gryki

Oferta > Rękodzieło

Łuski gryki

       Łuska gryki stanowi około 25% do 36% masy całego orzeszka. W zależności od temperatury i wilgotności względnej otaczającego powietrza w krótkim czasie ustala się równowaga sorpcji i desorpcji wody. Ta właściwość łuski gryczanej może być wykorzystana w przygotowaniu poduszek lub miejsc do leżenia szczególniedla ludzi chorych lub w czasie rekonwalescencji. Taniny łuski i inne związki fenolowe mają właściwości hamowania rozwoju mikroflory, w tym chorobotwórczej, a także szkodników  magazynowych, owadzich i pajęczaków.

      Łuska gryki w swoim składzie zawiera:
- TANINY związki, które uniemożliwiają rozwój roztoczy, pajęczaków, bakterii Gram (+) ,i Gram  (-). Ma to olbrzymie znaczenie dla osób dotkniętych alergią, astmą, chorobami dermatologicznymi oraz osób, które mają naruszone ciągłości powłok skórnych np. po zabiegach operacyjnych, przy łuszczycy itp. ma także właściwości przeciwzapalne.
- RUTYNA - naturalne związki, które wzmacniają układ immunologiczny ( odpornościowy).
- ZWIĄZKI CELULOZOWO-LIGNINOWE gwarantują utrzymanie najniższego poziomu wilgotności, co ma olbrzymie znaczenie dla skóry człowieka obłożnie chorego, leżącegow profilaktyce przeciwodleżynowej. Najniższy poziom wilgotności, jaki jest zagwarantowany na podłożu z łuski gryczanej, to dobrodziejstwo dla układu kostno-stawowego przy schorzeniach reumatycznych, zwyrodnieniowych i stanach pourazowych. Mikro i makroelementy zawarte w łusce gryczanej  gwarantują dobry mikroklimat osobie przebywającej na podłożu z łuski gryczanej.

   Unikatowe cechy łuski gryczanej jako materiału ziarnistego zostały zastosowane w tradycji japońskiej  do wypełniania poduszek i materacy. Po przerobie nasion gryki na kasze pozostają okrywy owocowe . Właśnie te łuski gryczane są w większości eksportowane do Japonii. Japończycy szczególnie upodobali  sobie łuskę gryki pochodzącą z terenów Warmii i Mazur. Od dawna w tym kraju Dalekiego Wschodu służy ona do wypełniania tradycyjnych poduszek do siedzenia oraz materacy do spania.

Poduszka lecznicza pod głowę

   Zdrowy człowiek podczas snu zmienia pozycję około 200 razy. Tradycyjna poduszka robi się wtedy twarda, płaska i niewygodna. Właśnie  dlatego często rano wstajemy z bólem szyi lub całego kręgosłupa. Nieodpowiednia pozycja podczas snu powoduje złe ustawienie kręgów szyjnych. Odpowiednio przepikowana poduszka zapewnia ergonomiczny kształt,  dopasowany do budowy naszego kręgosłupa, co powodujeodciążenie kręgosłupa szyjnego w czasie snu i wypoczynku, a takżezmniejsza wzmożone napięcie mięśni owe szyi i barków. Następstwem napięcia mięśni karku mogą być bóle głowy i sztywność karku. Odczucie dyskomfortu powoduje także m.in. praca przy komputerze, ciągłe przebywanie  w pozycji siedzącej.
   Omawiana poduszka wypełniona jest naturalnymi łuskami gryki, które dopasowują się do kształtu ciała dając oparcie tam, gdzie go potrzebujesz, zapewnia prawidłowe  oparcie w dowolnej pozycji dla głowy, szyi oraz części szyjnej kręgosłupa. Reaguje na nacisk, temperaturę i wilgotność - jest aktywna tak jak Twój organizm.
   Wymiana ciepła między  łuskami a powietrzem przebiega szybko i latem materac lub poduszkasą przyjemnie chłodne. Poduszkanigdy się nie spłaszcza. W wypadku poduszek z włókien czy pianki (włączając w to poduszki profilowane do kształtu łuku szyjnego) jest to niemożliwe. Zawsze będą występowały miejsca bardziej ściśnięte od innych, co z kolei będzie zmuszało mięśnie do przeciwdziałania tym naciskom. Jesthipoalergiczna świetnie zastępuje poduszki z pierza, pianki, gąbki i innych materiałów, które u wielu osób powodują alergie  - niezastąpiona dla alergików - jest niesprzyjającym środowiskiem dla rozwoju roztoczy, których odchody są jednym z najsilniejszych znanych alergenów. Jeżeli maszę na zboża, nie obawiaj się, ponieważ gryka to nie zboże ale owoc spokrewniony z rabarbarem.
   Łuski gryki są bardzotrwałe. W miarę upływu czasu poprawiają się ich właściwości,  a to dzięki polerowaniu ich powierzchni, które ma miejsce, gdy łuski ocierają się jedna o drugą. Już tylko z tego powodu opłaca się mieć taką poduszkę . To jedyna poduszka, która  jest coraz lepsza w miarę upływu czasu! Łuska jestodporna na zgniatanie. Swobodnie się przesypuje, nie zbija się, dzięki czemu poduszki lub materace nie tracą pierwotnego kształtu i  dlatego zawsze są wygodne. Są odpowiednie także dla przewlekle chorych, bo chronią przed odleżynami.


         Sposób na chrapanie
   W wielu przypadkach chrapanie jest spowodowane niewłaściwym ułożeniem głowy i szyi. Poduszka z gryką zapewnia optymalne oparcie dla głowy i szyi dzięki czemu drogi oddechowe nie są zawężone. Z wiekiem ponad 90% osób cierpi naniedotlenienie kory mózgowej, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Poduszka gryczana zapewnia rozluźnienie mięśni szyi i odpowiednią temperaturę głowy, a przez  to łatwiejszy przepływ krwi i lepsze dotlenienie mózgu.
Specjaliści twierdzą, że łuski gryczaneneutralizują działanie szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego  wytwarzanego przez prawie wszystkie urządzenia w domach.

   Poduszkę z gryką warto sobie podłożyć pod plecy w czasie długiej jazdy samochodem. Osobom spędzającym wiele godzin w pozycji  siedzącej pomogą wypełnione łuską podkładki w kształcie obręczy, które kładzie się na krześle. Zapobiegają bólom kręgosłupa i kości ogonowej.

   Nasze poduszki z łuską gryki wzbogacamy poprzez dodanie do zasypu niewielkich ilości zmielonego kitu pszczelego – propolisu, lub suszonego kwiatu nagietka lekarskiego w ilościach 5g na poduszkę.
   W propolisie wykryto kilkaset różnorodnych związków chemicznych: flawonoidy, kwasy aromatyczne, estry, alkohole, aldehydy, kumaryny, terpeny, sterole, kwasy tłuszczowe, mikroelementy. Lecznicze działanie propolisu jest   efektem synergistycznym zawartych w nim związków chemicznych. Propolis ma zdolność niszczenia, blokowania bakterii, grzybów chorobotwórczych, wirusów i pierwotniaków. Właściwości farmakologiczne propolisu   umożliwiają miejscowe znieczulenie, regulację ciśnienia, wzmocnienie wydzielania żółci, odtruwanie wątroby, leczenie wrzodów, ran.
   Związki czynne zawarte w nagietku znoszą stany skurczowe w przewodzie pokarmowym, dlatego mogą być stosowane w przypadkach dolegliwości bólowych po operacjach żołądka i dróg żółciowych.   Ponadto nagietek ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, napotne i moczopędne. Unieczynnia także toksyny powstające w przypadku rozwoju nowotworu w organizmie. Ponadto nagietek ma łagodne właściwości uspokajające, obniża ciśnienie tętnicze krwi, zwalnia tętno, zwiększa amplitudę skurczów serca.


Poduszki 40cm x 40cm z łuską gryki.
Produkt składa się z wsypu z płótna wypełnionego 1.5kg łuską gryki, zaszytego po napełnieniu.
Opcjonalnie oferujemy kolorowe, bawełniane wsypy zamykane na zamek błyskawiczny.
Cena poduszki z płótna wypełnionej łuską gryki - 45zł/szt.
Cena poduszki kolorowej z zamkiem błyskawicznym - 45zł/szt.
Możliwa wysyłka.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego