Lekcje przyrody w pasiece - Gospodarstwo Pasieczne Pszczeli Dar

Idź do spisu treści

Menu główne:

Lekcje przyrody w pasiece

Szkolenia

                        Z wielką radością organizujemy lekcje przyrody w naszej pasiece stacjonarnej w Goworowie. Przyjmujemy grupy kilku osobowe i całe klasy. Program zajęć obejmuje w zależności od zainteresowania zamawiającego dwie - cztery godziny lekcji o pszczołach. Omawiane są zagadnienia z podstaw biologii pszczoły miodnej, zachowaniach społecznych - superorganizmu pszczelego jakim jest rodzina pszczela, roli pszczoły w ekosystemie i wzajemnych interakcjach: pszczoła - rośliny - pszczoła. Pod fachowym nadzorem i w zabezpieczeniu kapeluszami z siatkami ochronnymi,oraz w kombinezonach pszczelarskich, uczniowie mogą zajrzeć do zasiedlonego ula, przyjrzeć się ramkom z plastrami i poznać od środka sekretne życie pszczół, a przy odrobinie szczęścia i cierpliwości mogą dostąpić zaszczytu audiencji u Królowej pszczół :)
Posiadamy poglądowe ule w pełni wyposażone i specjalnie przygotowane do szkolnych prezentacji; przeszklone ule, ule dawne, ule wielorodzinne i specjalnego przeznaczenia wskazujące na szeroki zakres gospodarki pasiecznej.  W obrębie pasieki dysponujemy miejscem do rozpalenia ogniska i upieczenia kiełbasek na drugie śniadanie. Duży teren pasieki pozwala na zorganizowanie gier i zabaw obrazujących życie rodziny pszczelej, oraz zabaw integracyjnych.
                        Zapraszamy do rezerwacji terminów i odwiedzin w pasiece. Cena organizacji i prowadzenia lekcji za każdym razem jest negocjonowana indywidualnie i zależy od zakresu życzeń i oczekiwań zamawiającego.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego